احمدی: در طراحی باید آینده نگر بود

یک کارشناس ارشد مدیریت شهری می گوید: احداث پارکینگ، نقش مهمی در کاهش ترافیک در هسته مرکزی اهواز خواهد داشت.

روزبه احمدی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر در اهواز که یکی از شهرهای پرتردد در کشور به شمار می آید، شاهد کمبود جای پارک یا همان پارکینگ خودرو هستیم؛ حال آنکه همین پارکینگ هایی که در شهر وجود دارد نیز برخی از آنها سقف ندارند و روباز خودروها را در گرمای بالای ۵۰ درجه در خود جای می دهند که همین امر هم خود یک معضل است.

این کارشناس ارشد مدیریت شهری افزود: در هسته مرکزی اهواز بخصوص در خیابانهای سلمان فارسی، طالقانی و شریعتی به دلیل نبود پارکینگ مناسب و استاندارد، شاهد ترافیکهای سنگین بر اثر پارک دوبل خودروها هستیم که این موضوع چندین سال است برای شهروندان اهوازی تبدیل به معضل شهری شده است.

وی اضافه کرد: احداث پارکینگهای طبقاتی سرپوشیده می تواند از ترافیک، افزایش مصرف سوخت، اتلاف وقت شهروندان، آسیب به زیبایی شهر و موارد دیگر جلوگیری کند.

روزبه احمدی همچنین اظهار داشت: در مناطقی از شهر اهواز که تردد افراد و جمعیت آن بیشتر است، باید تعداد پارکینگها افزایش پیدا کند و باید در طراحی ها، آینده نگری را هم لحاظ کرد تا در آینده شهروندان با مشکل پارک خودرو مواجه نشوند.

این کارشناس ارشد مدیریت شهری در پایان گفت: امیدواریم با روی کار آمدن جوانان متخصص و نوآوری و اجرای طرح های نو، این معضلات شهری تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند.